Iranian Society of Microbiology (ISM)
 
  RSS| SiteMap |English۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
 خبر ارسال چاپ برگشت

فناوری های تشخیص آزمایشگاهی

 اگرچه فناوری های تشخیص آزمایشگاهی در بیش از 70 درصد تصمیمات پزشکی تاثیر گذار است، تنها 2 درصد از هزینه‌های کل سلامت به این حوزه تخصیص داده میشود. در دنیای مراقبت‌های بهداشتی-درمانی مبتنی بر ارزش، فناوری های تشخیص آزمایشگاهی یا IVD، نقش پررنگی در Outcome بیمار دارد. از طرف دیگر خدمات و فناوری های تشخیص آزمایشگاهی، بالاترین تاثیر را در کاهش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی -درمانی دارد.  . لذا سیاست اصلی سیستم های بهداشتی نوین مبتنی بر توسعه بودجه و بهره برداری از محصولات و خدمات نوین تشخیص آزمایشگاهی است.  

این یک فرصت فوق‌العاده است که سرمایه‌گذاران، متخصصین و فناوران باید در آن مشارکت داشته باشند. این پنل باهدف توضیح و بررسی چالش‌ها و فرصت‌های این حیطه بوده و تجربیات و نکاتی که کارآفرینان و محققان باید به آن‌ها توجه بیشتری داشته باشند، به اشتراک‌گذاشته خواهدشد.

1401/4/7


انجمن ميكروب شناسی ايران

در سال 1345 گروهي از اساتيد ميكرو بشناسی در كشور ضرورت تشكيل نهادي براي سازماندهي مطالعات ميكروب شناسي را احساس نموده و انجمن ميكروب شناسي ايران را بنا نهادند. بعد از انقلاب شكوهمند اسلامي ايران، انجمن ميكروب شناسي ايران (ISM) در سال 1375 جهت تبادل اطلاعات باليني و جديدترين يافته هاي پژوهشي در زمينه ميكروب شناسي تشكيل گرديد. انجمن ميكروب شناسي ايران 2 مجله علمي معتبر را منتشر مي سازد كه عبارتند از مجله ميكروب شناسي ايران كه به زبان انگليسي منتشر مي شود و مجله ميكروب شناسي پزشكي ايران كه به زبان فارسي منتشر مي گردد.    ادامه مطلب>>


برگزاری بیست و پنجمین كنگره بين المللی ميكروب شناسی

احتراماً به استحضار کلیه اساتید، همکاران و دانشجویان در مراکز آموزشی، پژوهشی و تشخیصی و واحدهای تولیدی و دانش بنیان در سراسر کشور می رساند بیست و پنجمین كنگره بين المللی ميكروب شناسی و رویدادهای جانبی آن از تاريخ ۶ لغايت ۸ شهریورماه سال ۱۴۰۳ در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می گردد.
لذا از تمامی پژوهشگران و دانشجویان دعوت می گردد تا جهت شرکت علمی در این همایش مهم که همچون سال های قبل با حضور گسترده اساتید داخلی و بین المللی برگزار می شود، نسبت به ثبت نام علمی و ارسال مقاله اقدام نمایند.
اطلاعات تکمیلی در خصوص محورهای کنگره و نحوه ارسال مقاله از طریق سایت بزودی از طریق دبیرخانه کنگره اعلام خواهد شد.

اخبار انجمن
معرفی پيشكسوتان انجمن

دکتر پرویز مالک نژاد در 15 تیر ماه 1322 در سنندج متولد شد. پس از اخذ دیپلم از دبیرستان مروی در مهرماه 1344 در رشته دامپزشکی دانشگاه تهران شروع به تحصیل کرد. در طول دوران تحصیل خود در این رشته، افتخار شاگردی پروفسور تاج بخش، پروفسور رفیعی، پروفسور نقشینه و پروفسور نشاط را داشتند. ایشان دوره تحصیلات دامپزشکی را در سال 1350 به پایان رساند و پس از اتمام دوران خدمت خود در شهرکرد، به عنوان استادیار در انستیتو رازی در بخش ویروس شناسی مشغول به فعالیت علمی شد. ایشان در سال 1354 وارد دانشکده پزشکی در رشته تخصصی میکروب شناسی شدند. ... ادامه


گالری

گالری فیلم
گالری تصویری
عضویت در خبرنامه
لطفا ایمیل خود را جهت دریافت خبرنامه وارد و سپس روی دکمه ارسال کلیک نمایید
ایمیل:
تلفن همراه:
تماس باما
آدرس تهران - خیابان کارگر شمالی - روبروی مرکز قلب - خیابان خیابان شهید دانش ثانی (مجد)- پلاک 15 واحد 2
تلفن: 88632456-021 - 09331446539
پست الکترونیکی : Info@Ism.ir
                       i.s.microbiologyy@gmail.com
دوستان ما
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي
سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران
جامعه علمی آزمایشگاهیان ایران
آمار مراجعه به سایت: امروز: 64 | ماه جاری: 188216 | کل مراجعات: 1246299
کلیه حقوق این سایت متعلق به انجمن ميكروب شناسي ايران می باشد.